Vzdělávací program

Barevný svět

Říjen - dílčí vzdělávací cíle   dle RVPPV

1. posilování přirozených poznávacích citů - zvídavosti, zájmu, radosti  z objevování apod. Vědomě využívat všech smyslů, záměrně pozorovat, všímat si….., být citlivé ve vztahu k živým bytostem, k přírodě i k věcem. Určovat počet a vést děti k osvojení řady 1-6, pracovní listy, dokresli brambory  do kopečku, nakresli tolik, kolik ...

Úkoly :

• Procvičovat barvy, poznávat pojmy více méně
  • Kresba pastelkou, malba štětcem – poznáváme výtvarný materiál

2. rozvoj řečových schopností a jazykových dovedností, poznat a pojmenovat většinu

toho, čím je obklopeno, postupovat a učit se podle pokynů a instrukcí

Úkoly:

• Žijeme na vesnici – hledání rozdílů mezi životem na vesnici a ve městě -           obrázky, rozhovory, náš dům, naše školka, stavba
    • Upevnění výslovnosti – hlasitost mluveného projevu při nácviku básniček, vytleskávání, rytmizace.
    • Nácvik a opakování lidových písní – uplatnit hru na tělo a jednoduchý pohyb

3. rozvoj tvořivosti

(tvořivého myšlení, řešení problémů, tvořivého sebevyjadřování,vyjadřovat svou představivost a fantazii v tvořivých činnostech)

Úkoly:

• Učit se znát listnaté stromy-pozorování, zbarvení listí od jara do podzimu,
  • Učit se podzimní barvy, tvary listů různých stromů, poznat 2-3 stromy, sběr listí,Výroba obrázků z listí

4.rozvoj a užívání všech smyslů

být citlivé ve vztahu k živým bytostem, k přírodě i k věcem,chápat prostorové pojmy

Úkoly:

• Poznávání ovoce a zeleniny podle chuti a vzhledu, rozlišení pomocí smyslů
  • Používání všech druhů slov při popisování lidské činnosti ( zahrada – česat, sadař, sad,…)

Závěr: