MŠ Hrdlořezy

• image 42
  • image 51

Motto:

"Všechno, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak být, se můžeme naučit v mateřské škole." (R. Fulghum)

Mateřská škola Hrdlořezy je příspěvkovou organizací a jejím zřizovatelem je obec Hrdlořezy.

Nachází se v nově vybudované nadstavbě nad obecním úřadem. Patří mezi jednotřídní školy, s kapacitou 24 dětí. V MŠ jsou čtyři zaměstnanci, učitelka, učitelka-asistentka, ředitelka a provozní zaměstnankyně.
Prostory MŠ jsou dostatečné pro pohybové a vzdělávací aktivity skupin dětí a také pro jejich odpočinek. Vybavení tříd se průběžně doplňuje a obměňuje, stolky a židle vyhovují ergonomickým požadavkům pro dvě skupiny dětí. Na budovu navazuje školní zahrada, která je vybavená pro pohybové a ostatní aktivity. Stravování v MŠ je zajištěno dodavatelem.

Vize naší školy

Cestou přirozené výchovy chceme rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti, podporovat rodinnou výchovu a poskytovat dětem příležitosti k aktivnímu učení v laskavém a bezpečném prostředí. Usilujeme o to, abychom dny v naší mateřské škole prožili příjemně, zažívali radost
a uspokojení z objevování, učení, poznávání a úspěchů.