Do mateřské školy je přijato pouze zcela zdravé dítě.

Vážení rodiče,

opět je s touto dobou spojený i velmi častý výskyt respiračních onemocnění. Buďme prosím ohleduplní i k ostatním zaměstnaným rodičům a zaměstnancům. Pokud vaše dítě onemocní, nechejte si ho doma a do školky ho dávejte po vyléčení.

Respirační onemocnění je u dětí předškolního věku jedno z nejčastějších onemocnění. Laicky řečeno jde o „NACHLAZENÍ“.

PŘÍZNAKY ONEMOCNĚNÍ, SE KTERÝMI DÍTĚ DO ŠKOLKY NEMŮŽE BÝT PŘIJATO:

AČKOLIV JE NEMOC „NACHLAZENÍ“ považována za banální onemocnění, jde o AKUTNÍ NAKAŽLIVÉ ONEMOCNĚNÍ, které se může nepříjemně zkomplikovat, pokud není důsledně léčeno. BĚŽNÁ ČETNOST „NACHLAZENÍ“, tedy běžných respiračních onemocnění, u dítěte předškolního věku je 3–10 ročně.

To znamená bez jakýchkoliv příznaků infekčního onemocnění (rýma, kašel, zvýšená tělesná teplota nebo horečka, bolest v krku, bolest hlavy, únava, malátnost, bolest svalů a kloubů, a to i samostatně, nejen v kombinaci).

Do mateřské školy není povoleno vstupovat osobám, které vykazují známky infekčního onemocnění dýchacích cest (tím je myšlena osoba, která dítě přivádí). V případě, že se během dne u dítěte objeví známky infekčního onemocnění, bude neprodleně telefonicky kontaktován zákonný zástupce, který je povinen si pro dítě okamžitě přijet nebo může písemně pověřit zletilou osobu, která dítě v mateřské škole vyzvedne. U dětí, které trpí projevy alergické rýmy a kašle, je nutné donést písemné potvrzení od lékaře, že je dítě léčeno alergologem a v období, které specifikuje lékař ve zprávě, je projev rýmy a kašle alergického původu. Před vstupem do třídy si každé dítě za pomoci personálu mateřské školy umyje ruce vodou a mýdlem.

Do mateřské školy je přijato pouze zcela zdravé dítě.